18.03.2016r.
Grupa „Motylków” wraz z ciociami postanowiła zrobić niespodziankę rodzicom przedszkolaków z tej grupy i przygotowała piękne, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. Całe przedsięwzięcie zostało wykonywane w tajemnicy, by rodzice mieli niespodziankę, kiedy listonosz zapuka do drzwi. Dzieci doskonale dochowały tajemnicy. W piątek, osiemnastego marca wybrały się wraz z ciociami na pocztę przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach, by wysłać świąteczne kartki. Pogoda dopisała znakomicie, więc długi spacer był bardzo udany. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda poczta oraz obowiązki ludzi tam pracujących. Podczas spaceru obserwowały świąteczne dekoracje w witrynach sklepów oraz zakupiły wraz z ciociami przepiórcze jajeczka do stroika wielkanocnego.