19.04.2016 r.

Już po raz kolejny w naszej placówce gościli muzycy z kieleckiej Filharmonii Świętokrzyskiej. Spotkanie z muzyką przedszkolaków i wychowanków z Ogniska nosiło tytuł „Raz na ludowo”. Tytuł ten wyjaśnia, jaki rodzaj muzyki zaprezentowali wykonawcy. Była to muzyka ludowa wykonywana na bębnie, akordeonie i klarnecie. Publiczność miała okazję zapoznać się z budową tych instrumentów i sposobem wydobywania z nich dźwięków, co było wielką atrakcją. Najważniejszym jednak elementem całego spotkania z muzyką było to, że dzieci mogły czynnie uczestniczyć w koncercie. Muzycy wybrali kilkoro dzieci z różnych grup, które przepięknie wystukiwały rytm na bębnie do znanych tańców: marsza, kujawiaka czy oberka oraz zatańczyły krakowiaka. Na koniec wszyscy- ciocie oraz dzieci ożywili się energiczną polką rytmicznie klaszcząc w dłonie. To kolejne spotkanie z muzyką można zaliczyć do bardzo interesujących i udanych.