7.10.2016

Tym razem przedszkolaki odwiedziły zagrodę edukacyjną „Wieś. Co” w Skarżysku- Kamiennej. Zajęcia  zorganizowano tak, by poprzez zabawę na świeżym powietrzu, „Jeżyki” i „Stokrotki” mogły poznać tajniki życia na wsi. Dużą atrakcją było karmienie zwierząt, takich jak kozy, konie, oraz zwiedzanie kurnika w poszukiwaniu jaj. Zaglądaliśmy do warzywnika w poszukiwaniu darów jesieni.
Po interesującym zwiedzaniu całego obiektu” Jeżyki” i „Stokrotki” mogły pobawić się na ekologicznym placu zabaw. Jeśli ktoś opadł z sił, można było wzmocnić się drożdżówką z konfiturą oraz kompotem. Po posiłku dzieci samodzielnie przygotowywały kompot z gruszek, jabłek z dodatkiem goździków lub innych aromatycznych przypraw, które zabraliśmy do własnych spiżarni. Na przekąskę dzieci mogły spróbować kiszonej kapusty, ogórków a jeśli ktoś woli na słodko… były też rodzynki.