W czwartek 13 lutego Promyczki wzięły udział w warsztatach edukacyjnych w bawialni Edukido w Kielcach. Ich tematem były odnawialne źródła energii. Choć temat brzmi poważnie jak dla pięciolatków, to wcale nie okazał się zbyt trudny dla naszych przedszkolaków. Świetnie się orientowały skąd się bierze prąd, dlaczego pojazdy poruszają się czy to, że energię czerpiemy ze słońca. Promyczki obejrzały film edukacyjny, a następnie same konstruowały pojazdy, które miały za zadanie poruszane siłą powietrza przebyć jak najdłuższą drogę. I choć początkowe konstrukcje nie zachwycały pokonanymi odległościami, to każde kolejne były udoskonalane i efekty były widoczne, czemu dzieci dawały wyraz entuzjastycznymi okrzykami. Każdy starał się, by to jego pojazd był tym najszybszym i dzięki wskazówkom udawało się to. Podobnie było z budową wiatraków. Promyczki doskonale radziły sobie z klockami lego, które mogą nie tylko bawić ale i uczyć. Na zakończenie każdy uczestnik został obdarowany pamiątkowym dyplomem i zaproszeniem na kolejne spotkanie z Edukido.