W czwartek 27 lutego przedszkolaki z grupy „Promyczki” i „Słoneczka” przeżyły wspaniałą sportową przygodę. Reprezentowały nasze przedszkole na I Świętokrzyskiej Olimpiadzie Przedszkolaka, która organizowana była pod patronatem Kuratorium Oświaty w Kielcach. Kilkaset dzieci i ich opiekunów spotkało się w Hali Legionów, by tam uczestniczyć w zmaganiach sportowych w grupie dzieci pięcio- i sześcioletnich. Zanim zawodnicy wyszli na taflę boiska obejrzeli widowisko artystyczne w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek z kieleckich przedszkoli. Jak na olimpiadę przystało zaśpiewaliśmy też hymn Polski i piosenkę „Jarzynowa gimnastyka”, do której dzieci zatańczyły. Konkurencje sportowe wymagały od naszych zawodników przede wszystkim szybkości i zręczności. Był bieg sztafetowy, bieg z przeszkodami, rzuty woreczkiem do celu, skok w dal. Każda konkurencja wzbudzała wiele emocji, słychać było głośny doping. Dzieci wspaniale się bawiły i bardzo angażowały w rywalizację. I choć nie zajęliśmy miejsca na podium, to i tak jesteśmy dumni z naszych małych sportowców, którzy całym sercem angażowali się w zawody, świetnie się przy tym bawili i stosowali do zasad gry fair play. Nie dyplomy wszak i nagrody rzeczowe są najważniejsze, ważna jest dobra zabawa i satysfakcja z udziału w olimpiadzie.