Dnia 13 października odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia edukacyjne z cyklu: Dzieciaki kochają zwierzaki, czyli ciekawe spotkanie  z przyrodą na żywo! Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały pokazywane im węże, m. in. pytony Juliana i Klementynę, boa tęczowego o intrygującym imieniu Maleństwo, pytona albinosa Tosię czy pytona dywanowego Olafa. Prowadzący opowiadał różne ciekawostki dotyczące budowy gadów, ich pożywienia i pochodzenia. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest wylinka, jak wąż otwiera szczękę aby w całości połknąć swoją zdobycz oraz w jaki sposób węże słyszą! Dzieci miały okazję dotknąć i pogłaskać niektóre okazy i przekonać się czy węże są: suche - mokre, ciepłe - zimne, gładkie, a może szorstkie? Wszystko przebiegało w bezpieczny sposób pod czujnym okiem opiekuna zwierząt.