25 listopada dzieci z grupy Motylków, Biedronek, Gwiazdek i Jagódek uczestniczyły w spotkaniu z cyku „Od przedszkola do Profesora”. Podczas warsztatów Profesor Pytalski przybliżył przedszkolakom działanie magnesów i elektromagnesów. Profesor wyjaśnił również czym jest pole magnetyczne. W trakcie eksperymentów dzieci doświadczyły, że magnesy mają dwa bieguny, które powodują ich przyciąganie, bądź odpychanie. Wspaniałym pokazem działania nauki był również długopis unoszący się w powietrzu, czy też bączek, który kręcił się przez całe zajęcia! Dużą atrakcją okazał się wykrywacz metali, który może być wykorzystany podczas poszukiwania skarbu. Profesor Pytalski przybliżył dzieciom świat magnetyzmu przez ciekawe doświadczenia i świetną zabawę.