Czas wakacji minął bezpowrotnie, na następne przyjdzie nam trochę poczekać. A tymczasem nowy rok przedszkolny zaczynamy intensywnie, pobudzamy nasze szare komórki do zwiększonej aktywności.
         16 września odbyły się w naszej placówce pierwsze zajęcia z cyklu "Od przedszkola do profesora". Razem z Panem Pytalskim dzieci z grup Słoneczka, Biedronki i Motylki szukały odpowiedzi na pytanie "Czy to magia, czy to nauka". Prowadzący w przystępny sposób wyjaśniał sztuczki prestidigitatorskie. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem przyglądały się doświadczeniom i z niedowierzaniem słuchały wyjaśnień. Nauczyły się robić "szaszłyk z balona" oraz wiedzą jak sprawić by podgrzewany balon nie pękał. Na koniec zrozumiały to co najwazniejsze - nie ma magii, to wszystko nauka, a fizyka nie musi być nudna.
Już czekamy na ciąg dalszy ...