W poniedziałkowy poranek z inicjatywy Pani Sylwii zagościła u Szarytek Akademia Piękna. Mamusie: pani Sylwia i pani Karolina oraz ciocia jednego z Motylkow: pani Monika zorganizowały dla starszaków przepiękne warsztaty związane z urodą. Wysłuchaliśmy porad odnośnie pielęgnacji i higieny ciała oraz włosów. Sprawdzaliśmy i testowaliśmy różne produkty i przybory kosmetyczne. Przyglądaliśmy się jak powstaje profesjonalny makijaż. Z pod pędzelków, paletek, pudrów Pani Monika mistrzowsko tworzyła makijażowe dzieła, a Pani Karolina upinała i modelowała fryzury. Stylizacją paznokci zajmowała się Pani Sylwia, która dodatkowo wonnymi nutami perfum przeniosła nas w świat różnych zapachów. Wszystkie dzieci poczuły się jak w prawdziwym salonie. Fryzury, manicure, make-up, perfumeria - Akademia Piękna u Szarytek przybliżyła dzieciom ciekawe zawody, pokazała jak dbać o siebie, jak zmienia się wygląd poprzez makijaż i modeling. Dzieci dlugo zachwycały się metamorfozami. Takie spotkanie na pewno zapadnie im w pamięci na długo. Kochane Panie! Dziękujemy za pełen profesjonalizm, za poświęcony czas za cenną wiedzę oraz za prezenty. Dziękujemy!